در هنگام استفاده از نرم افزار آنتی ویروس Avast در سیستم خود، نظارت کردن بر نحوه عملکرد آن برای اطمینان از اینکه به هیچ وجه فعالیت‌های روزانه شما را مختل نمی‌کند یا موجب کندی دستگاه نمی‌شود، الزامی است. همانطور که می‌دانید هم اکنون تعداد بی شماری آنتی ویروس در بازار وجود دارد و مطمئنا انتخاب بین آن‌ها بسیار سخت است. شما براي اينکه بتوانید با خیالی راحت با دستگاه خود کار کنید و به اینترنت متصل شوید نیاز به یک آنتی ویروس خوب دارید و با وجود گزینه‌های بسیار زیاد، دلیلی وجود ندارد از آنتی ویروسی استفاده کنید که عملکرد خوبی نداشته و حفاظت خوبی ارائه نمی‌دهد.

بنابراین اگر نرم‌ افزار امنیتی Avast به شما اجازه نمی‌دهد فایل‌های خاصی را بر روی رایانه خود دانلود کنید یا به خاطر دسترسی نامحدودی که دارد به دستگاه شما آسیب وارد می‌کند، وقت آن است که یاد بگیرید چگونه آن را حذف کنید. در ادامه این مطلب نحوه حذف آنتی ویروس Avast را برای شما بیان می‌کنیم.

در ادامه مطلب نحوه حذف آنتی ویروس Avast به بیان مباحث زیر می‌پردازیم:

 • آنتی ویروس Avast چیست؟
 • نحوه حذف آنتی ویروس Avast
 • نکات حائز اهمیت درمورد ایمن نگه داشتن دستگاه

چرا آنتی ویروس AVG حذف نمی شود؟

آنتی ویروس Avast چیست؟

Avast یک نرم افزار امنیتی مبتنی بر ابر است که با اسکن کامل دستگاه شما تمام ویروس‌ها و بدافزارها را شناسایی کرده و از بین می‌برد. همین‌طور مشکلات عملکرد رایانه شما را بررسی می‌کند و سپس به شما می‌گوید که باید برای برطرف کردن مشکل چه کاری انجام دهید. شایان ذکر است که نحوه انجام آن کار را نیز برای شما بیان می‌کند.

این نرم افزار امنیتی رایگان با برخورداری از قابلیت‌های مختلف هم‌چون اسکن سایبری، ویژگی real time protection‌ و همین‌طور امنیت شش لایه می‌تواند به بهترین شکل از رایانه شما در برابر تهدیدات مختلف و حملات باج افزارها محافظت کند. با این حال در سال‌های اخیر، Avast به دلیل فروش داده‌های کاربران و مقابله نکردن با حملات سایبری خبرساز شده است.

با حدود 435 میلیون نصب در دستگاه‌های Windows و Mac، اطلاعات کاربران را از طریق برنامه‌ها و افزونه‌های مرورگر از سراسر جهان جمع‌آوری کرده و به شرکت‌هایی هم‌چون Google و Microsoft منتقل می‌کند. نرم افزار امنیتی Avast همچنین قربانی یک وب جاسوسی سایبری شده است که از طریق آن هکرها به شبکه و پایگاه داده‌‌های کاربران این برنامه دسترسی پیدا می‌کنند.

اگر جزو کاربران آنتی ویروس Avast هستید و دیگر احساس خوبی نسبت به این نرم افزار ندارید توصیه می‌کنیم آن را به طول کامل از دستگاه خود حذف کنید.

آنتی ویروس Avast چیست؟

 

نحوه حذف آنتی ویروس Avast

اگر می‌خواهید آنتی‌ویروس Avast را به طور کامل از رایانه خود حذف کنید، دستورالعمل‌هایی که در ادامه برای شما بیان کرده‌ایم را دنبال کنید. توصیه می‌کنیم سایر برنامه‌های در حال اجرا را ببندید تا پروسه حذف به مراتب بهتر طی شود.

· روش اول حذف آنتی ویروس Avast: حذف نرم افزار با استفاده از Avast Uninstall Utility

 1. ابتدا ویندوز را در حالت ایمن راه‌اندازی کنید.
 2. برای دانلود clear.exe به وب‌سایت رسمی Avast مراجعه کرده و سپس فایل Utility را در سیستم خود دانلود کنید.
 3. برای اجرا کردن فایل Utility، در منوی فرعی بر روی گزینه Run as Administrator ضربه بزنید.
 4. سپس بر روی Uninstall یا حذف کلیک کرده و چند دقیقه صبر کنید تا فرآیند حذف تکمیل شود.
 5. اکنون دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید.

· روش دوم حذف آنتی ویروس Avast: حذف نرم افزار با استفاده از Windows Start Menu  

 1. دکمه Start را فشار دهید. در پنل سمت چپ منو تنظیمات را مشاهده خواهید کرد، بر روی آن ضربه بزنید. روش دیگر برای انجام این کار این است که روی دکمه Start کلیک راست کرده و Apps and Features را مستقیماً از لیست انتخاب کنید.
 2. Apps and Features را در پنجره تنظیمات جستجو کنید تا همه برنامه‌های نصب شده برای شما نمایش داده شوند. به پایین بروید و آنتی ویروس Avast پیدا کنید، همین‌طور می‌توانید از نوار جستجوی ویندوز برای یافتن مستقیم آن استفاده کنید.
 3. هنگامی که برنامه را پیدا کردید، آن را انتخاب کرده و بر روی گزینه حذف یا Uninstall در پایین ضربه بزنید تا پروسه حذف این نرم افزار امنیتی آغار شود.
 4. در لیست گزینه‌ها یا همان options گزینه Uninstall یا حذف را مشاهده خواهید کرد، بر روی آن کلیک کنید و سپس برای تأیید فرمان خود، بر گزینه Yes ضربه بزنید.
 5. هنگامی که تمام فایل‌های برنامه Avast از سیستم شما حذف شدند، دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید.

· روش سوم حذف آنتی ویروس Avast: حذف نرم افزار با استفاده از Windows Control Panel

 1. برنامه Control Panel را با استفاده از نوار جستجوی ویندوز راه‌‌اندازی کنید.
 2. سپس در Control Panel به بخش apps بروید.
 3. آنتی ویروس Avast را انتخاب کرده و گزینه Uninstall یا حذف را فشار دهید.
 4. در نهایت دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید.

· روش چهارم حذف آنتی ویروس Avast: حذف نرم افزار با استفاده از Windows AppData file

 1. شما می‌توانید از نوار جستجوی ویندوز برای یافتن فایل AppData استفاده کنید. %appdata% را در نوار تایپ کرده تا فایل را در ویندوز 10 پیدا کنید.
 2. بر روی پوشه Avast Antivirus دوبار کلیک کرده و سپس روی گزینه حذف یا Delete ضربه بزنید.
 3. در نهایت دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید.

· روش پنجم حذف آنتی ویروس Avast: حذف نرم افزار در مک

 1. در toolbar بر روی گزینه Avast Security یا Avast Antivirus ضربه بزنید. روش دیگر برای انجام این کار این است که پنجره Finder را باز کرده و Avast Antivirus را در پوشه apps جستجو کنید.
 2. در menu bar گزینه Avast Security را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Uninstall Avast Security کلیک کنید.
 3. اکنون یک پنجره حذف باز می‌شود. بر روی Continue ضربه بزنید و چند ثانیه صبر کنید تا فرآیند حذف شروع شود. شما باید یک dialogue box جدید ببینید که می‌گوید رایانه با موفقیت برنامه را حذف کرده است.
 4. Command + Shift + G را فشار دهید تا پنجره Go to Folder باز شود، سپس از آن برای پیدا کردن فایل‌های باقی مانده آنتی ویروس Avast استفاده کنید. روش دیگر برای انجام این کار این است که به پوشه Library بروید و تمام فایل‌های مرتبط با نرم افزار امنیتی Avast را حذف کنید.

با حذف دستی نرم افزار امنیتی Avast تمام فایل‌های مربوط به این برنامه حذف نخواهند شد، بنابراین شما باید تمام مراحل گفته شده در بالا را طی کنید تا مطمئن شوید که این آنتی ویروس را به صورت کامل و برای همیشه از سیستم خود حذف کرده‌اید. قابل توجه است که کاربران ویندوز حتما باید بعد از حذف آنتی ویروس Avast کامپیوتر خود را مجددا راه‌اندازی کنند.

خرید لایسنس یک کاربره ESET NOD32 Antivirus

نکات حائز اهمیت درمورد ایمن نگه داشتن دستگاه

هکرها‌، ویروس‌ها را از طریق ایمیل‌ها پخش می‌کنند. با اینکه اکثر سرویس‌های ایمیل جهت حفظ حریم شخصی کاربران و ایمن نگه داشتن داده‌های آن‌ها یک نرم‌افزار امنیتی داخلی دارند، اما ویروس‌ها همچنان می‌توانند به صورت لینک به ایمیل شما راه پیدا کنند.

توصیه می‌شود تنها هنگامی که ایمیل از طرف یک شخص مورد اعتماد است بر روی لینک در آن ضربه بزنید. از باز کردن لینک‌هایی که از طرف منابع مشکوک یا ناشناخته هستند بشدت خودداری کنید تا سیستم شما ایمن باقی بماند. مهم نیست که چقدر مراقب رایانه خود هستید، کوچکترین نقص امنیتی در برنامه‌های دانلود شده شما می‌تواند به یک هکر این امکان را بدهد تا به سایر داده‌های شما دسترسی پیدا کند.

نکات حائز اهمیت درمورد ایمن نگه داشتن دستگاه

نسخه‌های رایگان بازی‌ها و فیلم‌ها ممکن است برای دانلود وسوسه‌انگیز به نظر برسند، اما نصب آن‌ها آن هم هنگامی که از یک نرم افزار امنیتی در دستگاه خود استفاده نمی‌کنید، فقط دستگاه شما و داده‌های آن را در معرض خطر قرار می‌دهد. درنهایت در هنگام دانلود سایر فایل‌ها محتاط باشید و هر برنامه‌ای را بر روی دستگاه خود نصب نکنید.