ESET متعهد به ارائه پشتیبانی از نسخه‌های 32 بیتی و 64 بیتی محصولات ESET در سیستم عامل‌های مایکروسافت ویندوز است. از ژانویه 2022، آخرین نسخه محصولات خانگی ESET و محصولات تجاری ESET برای سیستم عامل‌های دسکتاپ ویندوز با ویندوز 10 و ویندوز 11 سازگار است.

برای کاربران محصولات خانگی، کمپانی ESET شدیداً توصیه می‌کند که محصول خانگی ESET Windows خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید و مرتباً به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید.

برای کاربران محصولات تجاری ESET، نیز شدیداً توصیه می‌کند که محصولات تجاری ESET را به آخرین نسخه ارتقا دهید.

پشتیبانی از نسخه های قبلی سیستم عامل مایکروسافت

مایکروسافت ویندوز 8، 8.1؛ پشتیبانی از ویندوز 8 در 12 ژانویه 2016 به پایان رسید. ویندوز 8.1 در 9 ژانویه 2018 از Mainstream به Extended Support منتقل شد.

پایان پشتیبانی از نسخه های قبلی سیستم عامل مایکروسافت

مایکروسافت ویندوز 7؛ مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 7 را در 14 ژانویه 2020 پایان داد. ویندوز 7 در 22 اکتبر 2009 منتشر شد و به مدت 10 سال است که به طور کامل پشتیبانی می‌شود.

پس از 14 ژانویه 2020، اگر رایانه شخصی شما دارای ویندوز 7 باشد، دیگر به روز رسانی‌های امنیتی مایکروسافت را دریافت نخواهد کرد. علاوه بر این، خدمات مشتریان مایکروسافت دیگر برای ارائه پشتیبانی فنی ویندوز 7 در دسترس نخواهد بود.

مایکروسافت ویستا؛ مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز ویستا را در 11 آوریل 2017 پایان داد. ویندوز ویستا به مدت 10 سال به طور کامل پشتیبانی می‌شد.

اگر رایانه شما مجهز به سیستم عامل ویندوز ویستا است، دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید، رفع‌های فوری غیرامنیتی، گزینه‌های پشتیبانی رایگان یا پولی یا به‌روزرسانی‌های محتوای فنی آنلاین را از مایکروسافت دریافت نخواهید کرد.

مایکروسافت XP؛ مایکروسافت پس از ۱۲ سال پشتیبانی از ویندوز XP را در ۸ آوریل ۲۰۱۴ پایان داد. اگر اکنون که پشتیبانی به پایان رسیده است به استفاده از Windows XP ادامه دهید، رایانه شما همچنان کار می کند، اما ممکن است در برابر خطرات امنیتی و ویروس‌ها آسیب پذیرتر شود.

Internet Explorer 8 نیز دیگر پشتیبانی نمی‌شود. اگر رایانه ویندوز XP شما به اینترنت متصل است و از اینترنت اکسپلورر 8 استفاده می‌کنید، ممکن است رایانه خود را در معرض تهدیدهای دیگری قرار دهید.

همچنین، با ادامه بهینه‌سازی بیشتر تولیدکنندگان نرم‌افزار و سخت‌افزار برای نسخه‌های جدیدتر ویندوز، می‌توانید انتظار داشته باشید که با برنامه‌ها و دستگاه‌های بیشتری روبرو شوید که با Windows XP کار نمی‌کنند.

پایان پشتیبانی از نسخه های قبلی سیستم عامل مایکروسافت

پایان پشتیبانی مایکروسافت از سرورهای سیستم عامل ویندوز 2008 تا 2010

مایکروسافت پشتیبانی از Exchange Server 2010 (همه نسخه‌ها)، Windows Server 2008 و Windows Server 2008 R2 را در 14 ژانویه 2020 پایان داد.

اگر از این سیستم‌عامل‌های قدیمی استفاده می‌کنید، دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی جدید را از مایکروسافت دریافت نخواهید کرد. علاوه بر این، خدمات مشتری مایکروسافت دیگر برای ارائه پشتیبانی فنی رایگان یا پولی در دسترس نیست.

پایان پشتیبانی مایکروسافت از سرورهای سیستم عامل ویندوز 2008 تا 2010

آیا محصولات ESET به محافظت از رایانه با سیستم عامل ویندوز قدیمی ادامه خواهند داد؟

محصول ESET شما همچنان از سیستم عامل مایکروسافت شما محافظت می‌کند. توصیه می‌کنیم محصول ESET خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.

آیا می توانم پس از پایان پشتیبانی مایکروسافت به استفاده از سیستم عامل خود ادامه دهم؟

شما به استفاده از سیستم عاملی که دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود، می‌توانید ادامه دهید. با این حال، رایانه شما ممکن است در برابر خطرات امنیتی و ویروس‌ها آسیب پذیرتر شود. اگر بسیار قدیمی است، ممکن است با برنامه‌ها و دستگاه‌های بیشتری روبه‌رو شوید که با سیستم عامل شما قادر به اجرای آن نباشد.